Новости магазинов


Ремонт АКПП у гаражі - можливо чи ні?


Якщо у вас автомобіль з автоматичною коробкою передач, готуйтесь до обов'язкового технічного обслуговування, а якщо ще й більш 7-8 років, тоді ще й до ремонту. Періодичним обслуговуванням, в принципі, може займатися кожен водій і сам. Таким як, наприклад, заміна масла, фільтру, прокладки... Це той необхідний мінімум, який, так би мовити, завжди знадобиться.

Але що робити, якщо поломка серйозна. Традиційно так склалося на території пострадянського простору, що всі вміють робити три речі: вчити, лікувати і будувати. Ситуація з ремонтом особистого автомобіля така ж. У всякому разі, народна творчість славно оспівує гаражних умільців.

А як же бути з АКПП? Можна піти тим самим шляхом - зайнятися ремонтом своїми руками.

Для цього буде потрібно спочатку визначити, що вийшло з ладу.

Ремонт АКПП

Найпоширеніші поломки такі:

  • в гідравлічній системі найчастіше ремонту потребують клапани і соленоїди;
  • поломка металевих частин: валу, барабана, шестерні, планетарки і т.д.
  • в електроніці можуть вийти зі строю дроти, датчики позиціонера і т.д.


Виявити поломку в електронній системі самостійно в домашніх умовах неможливо, краще звернутися до спеціалістів і провести комп'ютерну діагностику. Якщо причина несправності виявиться в ній - тут ви безсилі. Без послуг сервісного центру вам не обійтись і заощадити на цьому етапі вам не вдасться.

Якщо причина криється в іншому, приступайте до самої АКПП. Спочатку перевірте стан масла на колір, запах, наявність домішок і сторонніх предметів. Масло чисте і прозоре - значить, це механічна поломка. Без демонтажу не обійтися.

Якщо все ж ви вирішили самі зайнятися ремонтом, запасіться терпінням і мінімальним набором для роботи:

  • чистий гараж з оглядовою ямою і, можливо, з лебідкою;
  • набір інструментів для ремонту, а також сталеві диски, фрікціони, сальники, манжети, прокладки і т.д. Весь перелік перерахувати неможливо, тому що невідомо, яка поломка і який комплект знадобиться;
  • фільтр АКПП, комплект прокладок, трансмісійне масло;
  • також можуть мати потребу в заміні планетарка, барабан, шестерні і т.д.;
  • деталі, які виявляться зламаними після розбору.


Відразу зазначимо, наявність технічної літератури - обов'язкова. Можна звернутись до інтернету, можливо, там буде докладний опис вашого типу автоматичної трансмісії. Вивчіть пристрій, скористайтесь своєю «інженерною кмітливістю» і приступайте до ремонту.

Пам'ятайте, це ваш перший досвід, можливо, він піде вам на користь.

Безкоштовні консультації по ремонту АКПП: variator.kiev.ua


 # АвтоЗапчасти и АвтоАксессуары
Смотрите также: