Новости магазинов


Ліки для краси? приватний косметолог


Слово "космецевтика" стрімко стає модним. Чим відрізняються такі продукти від звичайної косметики, і чи варто чекати від них дива? Свою думку висловив приватний косметолог, який як ніхто інший має чітко відрізняти звичайну косметику від космецевтики.

космецевтика

"Космецевтика" - це гібрид двох слів "косметика" і "фармацевтика". Так називають косметичні продукти (креми, сироватки, лосьйони і т.д.), здатні надавати лікувальну дію на шкіру. При цьому законодавство офіційно не регламентує, що відноситься до космецевтики, а що - ні, тому в багатьох випадках це просто маркетингова пастка.

Серйозна наука

У 2014 році вийшла книга під редакцією Патрісії Фарріс, професора Тулейнского університету в Луїзіані. Це, ймовірно, найповніший на сьогоднішній день огляд методик і компонентів, що застосовуються у виробництві космецевтіки. Автор описує критерії, яких слід дотримуватися при виробництві даного космецевтичної продукту.

Список включає безліч необхідних тестів. Мікробіологи повинні з'ясувати, як почувають себе в інноваційному кремі гриби і бактерії. Хіміки і фізики визначають стабільність препарату під дією високих або низьких температур. Клітинні біології в компанії з генетиками досліджують, як активний компонент крему впливає на експресію генів у клітинах людини, які живуть в чашці Петрі. Не минає, звичайно, і без тестів на тваринах: якщо ми говоримо про лікарський вплив, значить, у засобу неминуче є і побічні ефекти.

Але найважливіший принцип для розробки правильних космецевтических препаратів - це проведення випробувань на добровольцях, організованих відповідно до вимог доказової медицини. Дослідники повинні розуміти, яку саме гіпотезу вони перевіряють і як будуть вимірювати результат ("засіб знижує кількість нових прищів, що з'являються щодня" - хороший приклад, "засіб покращує стан шкіри" - поганий, тому що незрозуміло, що конкретно мається на увазі).

Вони повинні набрати достатньо великі групи добровольців і спостерігати за ними протягом тривалого часу (в тому числі після скасування крему). Але головне - новий засіб треба з чимось порівнювати, тому що інакше неможливо з'ясувати, чи пройшли прищі завдяки дії засобу або самі собою. В ідеалі для випробування нового космецевтичної продукту повинно проводитися класичне подвійне сліпе контрольоване рандомізоване дослідження - як і для перевірки справжніх ліків. # Красота и Здоровье
Смотрите также: