Новости магазинов


Тренд на традицію: що пропонує бренд дизайнерського одягу Етно?


Перш ніж говорити, що сьогодні існує тренд на традицію, треба зрозуміти, що вона собою являє. В наших уявленнях це загальноприйнятий звичай, що передався нам від наших предків. Вікіпедія каже, що «традиційний» - це той, що базується на досвіді звичаях, поглядах та нормах поведінки, що історично передаються з покоління в покоління. З історичної точки зору – це механізм постійного відновлення.

В світі моди – традиція – це можливість продемонструвати свою приналежність до певного культурного та історичного контексту. Щороку на усіх подіумах країни демонструються колекції одягу, де не останнє місце посідають речі створені за народними мотивами. І цей факт не може не радувати.

Етно магазин – амбасадор традиції, який відкриває бездонну скарбницю народної уяви, вирішивши виготовити універсальний одяг, який підходить і для повсякденного луку, і для створення святкових образів, в яких містилися б автентичні мотиви.

Етно магазин

Одяг цього бренду цікавий тим, що при його створенні не останнє місце виділено не тільки функціональному, але й символічному призначенню.

Річ в тім, що раніше одяг був не стільки даниною моді, скільки оберегом тіла, захисником від негативних впливів, точкою між агресією довкілля та внутрішнім спокоєм. Тобто він сприяв кращому почуттю людини на всіх рівнях? Духовному, фізичному та енергетичному.

Наші предки створювали зручний та візуально привабливий одяг, який тішив око та підкреслював фігуру, при чому без мети – виставити її на показ. Завжди зверталися до натуральних матеріалів та символізму у орнаментах. Варто згадати, що безліч мотивів, які можна віднайти на прадавніх вишиванках – сягають корінням ще до язичницької культури. Це і солярні знаки, і світове дерево, і геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник, ромб), які пов’язують із стихіями та розмежуванням простору. Життєвий шлях на сорочках зображувався орнаментом «кривий танець», який ще називають меандром, або безкінечником. Це «безкінечний» орнамент, який символізує плин життя, його безперервність та циклічність. До того ж цілий пласт рослин, кожна з яких розкриває окремий сенс: дуб та калина – сила та краса; виноград – сім’я, мак – захист від «злих» сил, лілея – чистота, ружа – Сонце, хміль – буяння краси.

Етно магазин

Те, що український традиційний одяг такий багатий на декодинг – є свідченням необхідності занурюватися у глибини нашої культури та вивчати її.

Творці Етно, як ніхто інший розуміє важливість цього явища. Тому пропонує стилізований одяг під потреби сучасної людини, проте залишає відголосок традиції, яка захищатиме носія їхніх речей, даруватиме йому зв'язок із пращурами та сприятиме самоідентифікації.

Такі колекції допомагають зрозуміти необхідність вивчати та усвідомлювати свої традиції. І саме в цьому процесі дослідження проявляється істинний тренд, який не пройде з часом. Це тренд – відчути глибину традицій не лише в одязі, але й в самому собі. Бо все ж таки, мода приходить і йде, а її зміст залишається назавжди.

Етно магазин

А переосмислити цей процес та зробити традицію сталим брендом допоможе продукція Етно. Ознайомитися із новою колекцією одягу від українських дизайнерів можна за посиланням: etno.lviv.ua

Кожен знайде щось своє та залишиться задоволеним надовго! # Женская Одежда
Смотрите также: