Новости магазинов


Що означає реструктуризація боргу за кредитом?


Кредитування - це можливість отримати кошти, яких у позичальника немає на поточний момент. Але, так чи інакше, борг необхідно поступово повертати. Ніхто не застрахований від непередбачених обставин, які сприяють зменшенню платоспроможності: скорочення на роботі, погіршення стану здоров'я, додаткові витрати в бюджеті сім'ї. І якщо немає можливості вносити грошові кошти на рахунок згідно з графіком слід шукати альтернативні рішення, одне з яких - реструктуризація. Розглянемо детальніше, що таке реструктуризація боргу, які в банку існують види таких послуг, як оформляється програма і наскільки можливо отримати реструктуризацію.

Що означає реструктуризація боргу

Реструктуризація - це зміна структури в кредитному договорі. Кредитування оформляється на певних умовах, про які домовилися позичальник і кредитор. Всі положення можуть бути вказані безпосередньо в індивідуальних умовах, які підписує клієнт і в загальних, які надаються на вимогу і зобов'язані бути розміщені у відкритому доступі, наприклад на сайті фінансової установи.

Поняття реструктуризації включає в себе різні аспекти від зміни процентної ставки або валюти до можливості відстрочити платежі до 12 місяців. Простими словами, це процес поступки банком на користь клієнта, який потрапив в складну фінансову ситуацію. Позичальник пише заяви з проханням надати певні умови, які банківська компанія може задовольнити. Реструктуризация задолженности очень популярная услуга у банков.

Варто розуміти, що реструктуризація - це право банку, але ніяк не його обов'язок. Підстави для відмови можуть бути будь-якими, причому фінансова організація навіть може не надавати мотивовану відповідь. Так як підпис на кредитному договорі означає, що позичальник повністю погоджується виконувати всі умови. А можливість реструктуризації, як правило, в документах ніде не вказується.

Але це не означає, що банк обов'язково відмовить в таких змінах. Фінансова установа не менше самого позичальника зацікавлене, щоб у клієнта була можливість виплачувати грошові кошти.

Банк не хоче втрачати клієнта, а завжди розраховує на довгострокову співпрацю, залишаючи надію, що в подальшому позичальник знову звертатиметься саме в цей банк для отримання позики. Але для реструктуризації повинні бути хороші причини, про які поговоримо нижче.


Вагомі причини для реструктуризації

Банківська компанія заробляє на відсотках по кредиту. Грошові кошти, що надходять на рахунок, йдуть на погашення основного боргу і відсотків за договором. Тому організація зацікавлена, щоб позичальник вносив грошові кошти.

І навіть якщо в поточний момент у клієнта немає можливості виконувати умови по заборгованості, банк готовий зробити поступку, навіть якщо втратить трохи прибутку, але тільки для того, щоб клієнт продовжував оплачувати позику.

Причиною виступає різке погіршення фінансового становища. Необхідно переконати банк у тому, що вносити грошові кошти в колишній кількості у позичальника вже немає можливості. Розглянемо основні причини:

  • звільнення з роботи;
  • зменшення заробленої плати;
  • настали обмеження працездатності за станом здоров'я;
  • народження дитини;
  • падіння курсу.

Останній пункт відноситься до валютних операцій. При різкому зниження вартості гривні і подорожчання валюти, в якій оформлений кредит, банк може погодитися на зміну договору і перерахунок угоди в гривні.

Решта положень стосуються особистих фінансових показників клієнта. І банківська організація, розглянувши звернення, може прийняти рішення на користь клієнта, щоб той не перейшов в статус боржника.
 # Дом, Дача, Сад
Смотрите также: